Bu 11 sağlıklı ve lezzetli Arap içeceğinden bir yudum alın

Bu 11 sağlıklı ve lezzetli Arap içeceğinden bir yudum alın, bu

Orta Doğu’daki insanlar sıcakta yaşama konusundanedenle yaz aylarında vücudunuzu kesinlikle serinletecek en iyi içecekleri bilmeleri için onlara güvenmelisiniz. Aşağıdaki Arap içecekleri sadece lezzetli değil aynı zamanda sağlıklıdır. Aşağıdaki içeceklere:

 1. gözKarkadeh

atınKarkadeh , yoğun bir tada sahip ebegümeci çiçeğinden yapılan bir çaydır. İster sıcak ister soğuk servis edilebilen tipik bir Ramazan içeceğidir. 

 1. Jellab Jellab

adı verilen klasik bir Arap içeceği, pekmez ve gül suyunun karışımıdır. Özellikle ramazan aylarında yaz aylarında çokça tüketilen bir içecektir. Arap evlerinin çoğunda bir elyaf ve arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmak için harika bir içecek.

 1. Tamer Hindi

Tamer Hindi, demirhindiden yapılan ve içeceğe ekşi ve tatlı bir tat veren bir meyve suyudur. Genellikle şeker, limon suyu, su ve buz ile karıştırılır.

 1. Khoshaf

Ramazan ayında Araplar, Khoshaf olarak bilinen meyve salatası içeceği içmeyi severler. Bu içecek kayısı, incir, hurma, kuru üzüm ve kuru erik gibi kuru meyvelerden yapılır. Tatlı bir sos oluşturmak için bütün gece su ve şekere batırılırlar.

 1. Laban 

Laban, sıcak yaz günlerinde çok serinleten bir yoğurt içeceğidir. Ortadoğu’daki insanlar onu farklı şekilde hazırlarlar, ancak bunun en temel versiyonu sadece yoğurt, tuz ve nane yapraklarından oluşur.

 1. Limonana

Limonana, dondurulmuş limonata içeceğinin Arapça versiyonudur. Limon suyu, nane yaprağı, şeker, buz ve su ile yapılır. Körfez, Lübnan, Suriye, Filistin ve Suriye gibi herhangi bir kafede en popüler slushy içeceğidir.

 1. Keçiboynuzu suyu

Dubai’deki kafelerde sıklıkla sunulan harnup suyu turistler arasında popülerdir. İçecek, şeker ve su eklenmiş kurutulmuş keçiboynuzu kabuklarından yapılır. Vücut için hayati önem taşıyan birçok vitamin ve mineral içerdiğinden sağlıklı kabul edilir.

 1. Amar al Din

Dinin Ayı olarak tercüme edilen Amar al Din, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da popüler olan bir kayısı içeceğidir. Kuru kayısı, gül suyu, fındık ve buzdan yapılan koyu bir içecektir. 

 1. Sobia

Genellikle sokak satıcıları tarafından plastik torbalarda satılan Sobia, Suudi Arabistan’da özellikle kutsal aylarda çok popülerdir. Hafif fermente esmer ekmek, arpa, baharat ve şekerden yapılır. 

 1. Rumman

Rumman, nar meyvesi ve sudan yapılan keskin bir içecektir. Filistin ve Lübnan çevresinde popülerdir. 

 1. Erk sous

Erk sous, Arap ülkelerinde, özellikle Mısır ve Suriye’de bir başka popüler içecektir. Meyan kökünden yapılan koyu, tatlı ve acı bir içecektir. 

Ali Amca Alabalık Hakkında Ali

Amca, taze ve organik malzemelerle hazırlanan geleneksel Arap mutfağının evidir. 1790’dan beri sıfırdan yaptığımız sağlıklı ve lezzetli yemekler sunuyoruz. 

Bizimle yemek yemekle ilgileniyorsanız, bize bir e-posta gönderin, sizinle iletişime geçmekten ve rezervasyon planlamaktan memnuniyet duyarız.